Stíny podepsané krví-můj smyšlený příběh

18. července 2008 v 21:24 | pájísek |  minipříběhy
Pájísek: "Toto jsem psala, když sme jeli autobusem domů z Itálie ..je to dost fantastickej příběh :-) Mno zkrátka taková blbina. Nakonec taky - co já jinýho vlastně dokážu napsat :-) Takže kdo se to odhodlá číst, zkuste u toho neusnout. :-P
Stíny podepsané krví
Jeho sněhově bílá ruka s dlouhými rudými nehty psala na kousek spáleného papíru. Všude bylo ticho, jen občas se do tmy ozvaly hlasy vlkodlaků. On se jen podíval k zemi, byli to totiž jeho služebníci, ale pak na chvíli strnul. Zvenčí se ozývaly hlasy lidí. Kdyby věděl, co je to pláč, zřejmě by po jeho nádherném obličeji skanula slza. Avšak on jen sklopil hlavu a strhl ze stolu popsaný papír. Pomalou chůzí se vydal ke dveřím, o něž se opřel a začal zrychleně dýchat. Sáhl si na ústa, ze kterých teď vyčnívaly ostré špičáky. Otevřel dveře a vyběhl do opuštěných ulic, odkud se ozval bolestný dívčí křik, jenž po chvíli utichl a na ulicích bylo slyšet už jen pištění místních krys, mezi kterými se proplétaly Dracculovi kroky. Když se vrátil do svého sídla, zapálil rudou svíci a psal dál, když krev na jeho šatech pomalu zasychala.
Tu noc byl venku ještě mnohokráte. Už se začalo rozednívat a Draccula se pomalu chystal ke spánku. Jeho poslední svíce dohořívala, její plamínek se třepotal ze strany na stranu, však náhle se začal zvětšovat a nepřirozeně plápolal, jako by snad už dopředu vycítil, že se neznámá bytost přibližuje k Dracculovým dveřím. Někdo otevřel a k Dracculovi dolehly snad miliony slunečních paprsků, ale nic se mu nestalo, jelikož uskočil stranou. Dveře se zavřely a postarší muž s vyčnívajícími špičáky se díval přímo na Dracculu! ,,Ty nejsi upír?" prolomil ticho Draccula.........,,Nikoliv, já jsem něco lepšího", odpověděla neznámá bytost. Draccula už se nestihl na nic dalšího otázat, neb muž hodil na stůl papíry s pečetí a zdobenými okraji. ,,Tak tohle bys měl podepsat!" ,,Co je to?" vykřikl Draccula. ,,Stíny jako spása lidstva. Tento svět nepotřebuje bytosti zabíjející lidi. Až zmizíte vy-Ty a Tví vlkodlaci ...lidem budou přiděleny stíny, které je budou chránit a budou je provázet až do smrti. V noci budou u lidí bdít a hlídat je před nástrahami světa."
Draccula věděl, co to všechno pro něj znamená, ale přesto řekl tiché "ANO! Alespoň jednou pro ně vykonám něco pozitivního!" Vzal si ze stolu husí brk a zaryl si ho pod kůži na zápěstí, přičemž trochu sykl a na papír napsal jen pouhé jediné slovo, které znělo Draccula.....toto pro něj znamenalo smrt, stejně jako pro jeho přátele. Jakmile dopsal poslední písmeno, začal se proměňovat v prach a jeho poslední slova byla ,,Stíny podepsané krví!" a s ním zmizeli i všichni vlkodlaci.
A od té doby s lidmi chodí stín, který je nikdy neopustí! Ve dne i v noci nás tento stín hlídá! A kdo ví, na co asi stíny myslí? Na nás? Kdo ví! To nám asi stíny nikdy nepoví, ty stíny podepsané krví!
Pájísek
Ještě kratičká poznámečka : Tento příběh je něco jako výlev emocí, protože já osobně neoznačuji Dracculu za kladnou bytost ... Leč kdo ví? Třeba kladnou bytostí skutečně byl? A je možné, že třeba taky ne!
Ehm a ještě chci podekovat :Marku Kosíkovi zato že mi v tomto textu opravil chyby doplnil čárky a upravil slovosled :-) Díky Marku
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Neřeš :P Neřeš :P | 21. července 2008 v 17:20 | Reagovat

No už jsem si říkala, díky těm předchozím článkům, že si se s tou čestinou nějak vyšvihla,..:D ale jinak,..fakt hezky napsaný,..tk nějak zajímavě, poutavě,..chvááálim))

2 pájísek pájísek | 21. července 2008 v 19:19 | Reagovat

Neřeš :P: dekuju mě vážně ta čestina na compu enjde to tak nejak nehlídám :_) ale děkuju :-)

3 Día Día | E-mail | 7. května 2010 v 13:51 | Reagovat

pane bože je to úžasný když jsem to četla úplně jsem to před sebou viděla je to nejfantastyčtější so jsem kdy viděla je úžesnej příbjěh jako kdybich ho ještě viděla před sebou je to prostě krása když něco zae napíšeš určitě to sem dej ráda si to přečtu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama